Хотіла б я піснею стати

16 березня в читальній залі науково-технічної бібліотеки університету відбувся літературно-музичний вечір «Хотіла б я піснею стати». Він був присвячений 140-річчю з дня народження прекрасної жінки, геніальної поетеси, вірної та відданої доньки України – Лариси Петрівни Косач-Квітки, яку всі ми знаємо за псевдонімом – Леся Українка.

На вечорі зібралось чимало шанувальників творчості поетеси. Захід був організований старшим викладачем кафедри українознавства Гуманітарного інституту (ГМІ) Тетяною Чухліб та завідувачем читальної зали бібліотеки Оксаною Лазаренко. Участь у ньому взяли студенти різних інститутів (факультетів) НАУ.

Під час свята звучали поетичні рядки Лесі Українки у виконанні доцента кафедри українознавства ГМІ Лілії Ожоган, викладача кафедри українознавства Оксани Павленко, асистента кафедри українознавства Оксани Клімчук та студентів університету, а доцент кафедри соціології та соціальних технологій Гуманітарного інституту Андрій Моключенко прочитав власні вірші присвячені Лесі Українці.

Мовознавець, доктор філологічних наук, професор кафедри українознавства ГМІ Ядвіга Януш розповіла про життєвий і творчий шлях поетеси. Доцент кафедри українознавства Наталія Ясакова заспівала українську народну пісню «Летіла зозуля». Студентки ГМІ виконали танець «Як у нас на Україні».

В кінці вечора доцент кафедри українознавства ГМІ Лілія Ожоган провела для студентів літературну вікторину присвячену творчості Лесі Українки. Переможці були нагороджені солодкими подарунками.

Учасники літературно-музичного вечора мали змогу оглянути виставку видань творів Лесі Українки та присвячених їй літературознавчих і культурологічних праць.