Розвиток громадянської освіти

555З 1 по 5 жовтня 2018 року доцент кафедри соціології та політології, кандидат політичних наук Семенець-Орлова Інна Андріївна обмінювалася досвідом з розвитку громадянської освіти із швейцарськими колегами під час семінарів-тренінгів у Інституті міжнародних освітніх проектів Цюрихського педагогічного університету.

Громадянська освіта у Швейцарії побудована на ефективному впровадженні наскрізного підходу в освітній процес, що дозволяє забезпечувати дієвий розвиток громадянських компетентностей у здобувачів освіти на різних її ланках. Поряд з тим, швейцарська держава характеризується сталим демократичним розвитком впродовж багатьох століть, що дозволило розвинути високого рівня демократичну культуру у громадян, яка має уже вияв повсякденної звички.

Прикметно, що під час поїздки 3 жовтня 2018 р. розпорядженням Кабінету Міністрів України було схвалено Концепцію розвитку громадянської освіти в Україні, співавтором тексту якої була Інна Андріївна Семенець-Орлова. Майже рік центральні органи виконавчої влади та представники громадськості працювали над розробкою консенсусного бачення нормативної рамки змісту громадянської освіти і гаряче дискутували, якою ж має бути громадянська освіта в сучасній Україні. Наразі, І. Семенець-Орлова продовжує активно працювати у робочій групі МОН над розробкою Стратегії розвитку громадянської освіти на період до 2022 р.

Концепція розвитку громадянської освіти в Україні визначає результати громадянської освіти на кожному рівні освіти, окреслює специфіку її наскрізного впровадження, визнає громадянську освіту компонентом освіти впродовж життя, визначає відповідальність органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства та закладів освіти різних форм власності забезпечувати визначені результати виховання культури громадянськості здобувачів освіти.

43195765 1873649909384605 7339039596266651648 n