Практикум в музеї НАУ на Медовій

5558 жовтня 2018 року студенти-психологи під керівництвом професора Руденка Миколи Петровича та доцента Подкопаєвої Юлії Валеріївни кафедри авіаційної психології відвідали державний музей авіації ім. О. К. Антонова Національного авіаційного університету.

Метою заходу було підкріплення здобутих теоретичних знань студентів з дисциплін «Основи авіаційної психології», «Практикум з загальної психології» практичним досвідом перебування в кабіні літака. Також студенти мали можливість безпосередньо ознайомитися з робочими місцями членів льотного екіпажу та обговорити особливості сприймання інформації пілотами відповідно до ергономічних особливостей.

Під час екскурсії Микола Петрович та Юлія Валеріївна мали можливість поділитися власними практичними переживаннями різних психологічних станів у процесі льотної діяльності. Крім того у студентів була можливість ознайомитися з конструкцією та функціоналом представлених літальних апаратів широкого спектру авіації, різних періодів розробки та експлуатації.

Особлива увага приділялась психологічним особливостям ергономіки конструювання авіаційної техніки, що дало можливість систематизувати та зрозуміти хронологію розвитку авіації в Україні та світі.

У результаті заходу студенти-психологи отримали незабутній практичний досвід, ознайомилися з будовою літаків та вертольотів, що дало їм найкращі уявлення про просторове розміщення всіх функціональних частин літальних апаратів. А перебування в кабіні літака і сприймання великої кількості датчиків та перемикачів, які члени екіпажу повинні тримати в полі зору для забезпечення безпечного польоту, дало розуміння інформаційного перенавантаження пілотів, а від так і необхідної психологічної підтримки. Наявність наглядно-практичного об’єкту як Музей авіації в Національному авіаційному університеті - це круто, навіть для гуманітаріїв. Другокурсники на практичних прикладах розглянули психологічні механізми активації когнітивних процесів та особливості психологічних станів в процесі льотної діяльності.