НАУ святкує Міжнародний день Архівів

5557 червня 2018 року відбувся виїзд викладачів та студентів І-ІІІ курсів спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» кафедри історії та документознавства до Державного архіву Київської області. Професійних архівістів, студентів та викладачів об’єднала визначна подія – святкування Міжнародного дня архівів.

Це свято, що відзначається міжнародною архівною спільнотою 9 червня, лише нещодавно почало широко відзначатись в нашій державі та вже набуло широкого розголосу. Адже цей день єднає працівників архівних установ всього світу, гуртує їх у одну професійну родину. Цього року свято проходило під гаслом «Архіви: управління, пам’ять та спадщина»

Гостей з НАУ щиро привітали директор ДАКО Софія Каменева та заступник директора-головний зберігач фондів Галина Бойко. Слова вітання з нагоди професійного свята виголосила також завідувач кафедри історії та документознавства НН ГМІ НАУ Ірина Тюрменко.

Саме на такому святі студенти могли відчути смак архівної роботи. Їм у цьому допомогли архівісти – професіонали з ДАКО. Вони не тільки гостинно відчинили двері всіх відділів для викладачів та студентів, але й підготували живу виставку із найцінніших оригінальних документів величезної історичної ваги. Серед них були: метрична книга із записом про народження Тараса Григоровича Шевченка, книги із інформацією про дворянські роди Київщини, ревізькі казки, документи періоду Гетьманщини, справа про поранення, лікування та смерть П. А. Столипіна, військові документи солдат та офіцерів німецької армії часів Другої світової війни, фільтраційні справи, документи часів Чорнобильської катастрофи тощо. Особливо цікавим був організований архівістами тематичний квест «Шлях архівного документа» в якому прийняли участь студенти 3 курсу. Вони самі прослідкували шлях документа від моменту його пошуку в довідково-пошуковому апараті архіву та замовлення до видачі читачеві в читальному залі. Та й шукали вони не аби який пересічний документ, а виконували замовлення своєї ж колежанки Применко Ярослави Сергіївни, яка родом з міста Березань Київської області. Пошук завершився успіхом. Ярослава отримала на руки документ 1926 року про шлюб свої прадіда та прабабусі. Архівна довідка була підписана директором ДАКО, передана дівчині і тепер займе почесне місце в її домашньому архіві. А студенти відчули як цікаво і нелегко зберігати історичну пам’ять народу. Завершилось святкування спільним панорамним фото, чаюванням із пирогом, що спекли самі студенти, та вітанням від учасників заходу Міжнародній Раді Архівів.

IMG 5441 1