Візуалізація епохи Голодомору

5554-6 червня 2018 року доцент кафедри історії та документознавства Наталія Бем стала учасником Міжнародного наукового симпозіуму «Візуалізація епохи Голодомору: джерела, наративи, контексти», організованого Українським науково-дослідним та освітнім центром вивчення Голодомору (HREC in Ukraine) під керівництвом докторки історичних наук Людмили Гриневич.

До участі в симпозіумі були запрошені відомі у світі науковці: головний науковий співробітник Інституту історії України НАН, професор Станіслав Кульчицький, професор Торонтського університету Пол Роберт Магочі, завідувач відділу фольклористики Інститут народознавства НАН України, професор Василь Сокіл, провідний науковий співробітник Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, професор Владислав Гриневич, голова Українського інституту національної пам`яті Володимир В`ятрович, директорка Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво», професорка Алла Киридон, цілий ряд дослідників з Канади, Польщі, провідних університетів та установ України. У фокусі роботи симпозіуму – дискусія довкола необхідності нових підходів до розвитку україністики, ознайомлення з комплексами візуальних джерел, архівними, музейними та приватними колекціями епохи Голодомору, методичний інструментарій прочитання зображальних джерел. Третя сесія, модератором якої виступила Наталія Бем, стосувалася освітнього та виховного потенціалу візуальних «текстів» з історії Голодомору у навчальних виданнях для вищої школи.