Цивільна авіація України: поступ у майбутнє

55512 квітня 2018 року в Міжнародний День авіації та космонавтики відбулася науково-практична конференція «Цивільна авіація України ХХІ століття», організована кафедрою історії та документознавства в межах І Міжнародного симпозіуму Гуманітарний дискурс мультикультурного світу: наука, освіта, комунікація, присвячена 85-річчю НАУ та 15-річчю НН ГМІ.

На форумі окрім членів оргкомітету, доповідачів, учасників науково-дослідної держбюджетної теми «Авіація і космонавтика України: історія та сучасність» кафедри історії та документознавства були присутні викладачі та студенти різних інститутів НАУ .

Директор гуманітарного інституту, професор А.Г. Гудманян від імені адміністрації Національного авіаційного університету привітав учасників конференції та зачитав телеграму-привітання від президента ВАТ «Мотор Січ» Героя України В.О. Богуслава. В телеграмі підкреслювалось, що НАУ «один з самих потужних вищих навчальних закладів в світі, за 85-річну історію в стінах НАУ підготовлено понад 250 тисяч висококваліфікованих спеціалістів, серед яких відомі вчені, керівники авіаційних компаній, підприємств і організацій…», а «гуманітарний інститут забезпечує авіаційну індустрію висококваліфікованими фахівцями гуманітарних і соціально-політичних спеціальностей».

Тематика доповідей була присвячена трьом основним напрямкам - тенденціям вітчизняного літакобудування на сучасному етапі, інноваційному розвитку інфраструктури цивільної авіації України та авіаційній освіті в Україні у ХХІ ст. В програмі конференції було заявлено 27 доповідачів. На конференції із значним інтересом було заслухано, зокрема, виступи Залінського І.Л. – начальника відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Державної авіаційної служби України, Суслової Г.А. – професора, директора Інституту ІКАО НАУ, Личика В.І. – доцента НАУ, голови комітету авіаційної наземної техніки Асоціації «Аеропорти України» цивільної авіації, Бугайко Д.О. – доцента НАУ, заступника начальника відділу міжнародних зв’язків та ін. Виступи доповідачів у підсумку засвідчили, як зазначив заступник голови оргкомітету професор Гребенніков В.М., що Україна і нині залишається не тільки авіаційною державою, але й зберігає статус однієї з 9 передових держав з-поміж 192 країн членів Міжнародної організації цивільної авіації, які проектують, створюють, експлуатують, готують висококваліфікованих авіаційних фахівців, демонструють свої досягнення на міжнародних авіасалонах та надають певну допомогу іншим країнам.