Креативна арт-терапія

55511 квітня 2018 року студенти 4-го курсу напряму «Практична психологія» під керівництвом старшого викладача кафедри педагогіки та психології професійної освіти О. Дацун вчилися працювати з новими технологіями в методі «Арт-терапія».

Цього разу студенти застосовували піскову терапію, яка є різновидом арт-терапії та пов'язана зі створенням візуальних образів із піску з метою зцілення особистості. Створення пісчаної композиції не вимагає особливих зусиль, важливим є лише унікальність, динаміка роботи, відповідність внутрішньому стану. Окремим видом піскової терапії є робота з використанням манної крупи, що базується на тих самих принципах і дозволяє обережно до позиції клієнта обійти його механізми психологічного захисту.

Студенти-практичні психологи не просто опановували дану технологію як інструмент майбутньої професійної діяльності, але й власне стали активними учасниками захоплюючої спонтанної творчості. У підсумку студенти мали проаналізували творчі роботи один одного, оскільки такий аналіз дає уявлення про способи досягнення цілей або особливих стратегій, з яких складається певний стиль прийняття рішень та результати взаємодії з іншими людьми.