Всеукраїнський студентський турнір з філософії

555Інститутом модернізації змісту освіти – державною науковою установою при Міністерстві освіти і науки України – від 04.12.2017 вищим закладам освіти  був направлений лист № 21.1/10-2730 «Про проведення ІI Всеукраїнського студентського турніру з філософії». Відповідно до листа кафедра філософії 29 січня 2018 року взяла участь у проходженні першого етапу Турніру.

До змагання були залучені студенти різних інститутів Національного авіаційного університету – Навчально-наукового Інституту Екологічної безпеки, Навчально-наукового Інституту міжнародних відносин, Навчально-наукового Гуманітарного інституту. Модераторами та членами журі Турніру виступили співробітники кафедри – завідувач кафедри, професор, д.філос.н Дротянко Л.Г., д.філос.н. Ороховська Л.А., доценти, к.філос.н. Абисова М.А., Скиба О.П.

Згідно з Регламентом команди з 3-х осіб працювали за завданнями, які були надані Оргкомітетом Турніру. Змагання проводилися у формі філософського раунду. Команди обирали капітана, який мав право розподіляти обов’язки між членами команди. Організація Турніру передбачала 3 дії кожної команди: всі члени команд виступали в одній із трьох ролей: Доповідач, Опонент, Рецензент. У філософському раунді після кожної дії журі виставляло командам оцінки з урахуванням усіх виступів їхніх членів у ролі Доповідача, Опонента та Рецензента. У командних змаганнях взяли участь Воробкало Валентина, Гензель Марина (ФЛ 202), Палій Валерія (ФЛ 201а), Малюк Діана (ФЛ 201б), Ярмоленко Владислав (ІМВ 205), Пучка Вікторія (ІЕБ 204). Студенти різнобічно розглянули запропоновані для дискусії теми: «Філософія: авантюра духу чи літургія смислу?», «Чому так необхідні толерантність та гідність сучасному людству?», «Чому Київ вважається «другим Єрусалимом»?». Більшу кількість оцінок команди набрали за допомоги трьох найактивніших учасників – Гензель Марини, Ярмоленка Владислава, Пучки Вікторії.

У цілому Турнір досягнув поставленої мети – підтвердив наявність творчого потенціалу серед студентської молоді. Учасники продемонстрували полемічні та аналітичні здібності, ерудицію, наявність пізнавального інтересу та вміння визначати пріоритети, амбітність та честолюбство. Даний захід став прикладом плідного та новаторського формату наукової роботи зі студентами.

IMG 20180129 155010

IMG 20180129 155157