Герої Крут у пам’яті людській

55Щороку 29 січня в Україні відзначають День пам’яті Героїв Крут. Мало яка інша подія в історії України є настільки ж відомою, як бій під Крутами. Трагічна загибель студентського куреня стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

Вшанували пам’ять загиблих і викладачі кафедри української мови та культури Навчально-наукового гуманітарного інституту. Цьогоріч виповнилося 100 років з дня бою під Крутами. Захід, що провела Старший викладач Тетяна Чухліб був присвячений пам’яті цвіту нашого народу, його славним синам і донькам, що в розквіті своїх духовних і фізичних сил віддали молодість і найдорожче, що є у кожного з нас – життя.

Учасники заходу мали можливість передивитися цікаві тематичні презентації, прослухати поезії про ці історичні події та провести паралель з подіями на Майдані 2014 року. Завершили захід словами Михайла Грушевського, які були сказані видатним істориком на похороні загиблих героїв: «Стримайте ваші сльози! Ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни, і вона збереже про них вдячну пам’ять на віки. Славна смерть за Україну». І як завершальний акорд – флешмоб: читання учасниками заходу поезії Павла Тичини «На Аскольдовій могилі».

IMG 20180126 082620

IMG 20180126 082912