Науковий семінар зібрав молодих гуманітаріїв

5559 листопада 2017 року на кафедрі української мови та культури відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар молодих науковців, аспірантів, студентів «Мова та культура як форми людського буття і свідомості нації». Цей захід щорічно проводиться в рамках святкування Дня української писемності та мови.

З вітальним словом до учасників семінару – молодих науковців, аспірантів та студентів – звернувся доктор філософських наук, відповідальний НН ГМІ за науково-методичну та міжнародну діяльність С.М. Ягодзінський. Відкрила семінар доктор філологічних наук, завідувач кафедри української мови та культури Бурлакова Ірина Вікторівна.

У цей день до університету завітали студенти, аспіранти та викладачі з інших навчальних закладів. Науковий захід всеукраїнського рівня проходив під патронатом чотирьох університетів: Національного авіаційного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова та Національної академії статистики, обліку та аудиту. Також до семінару приєднались молоді науковці з Коледжу інформаційних технологій та землевпорядкування НАУ та ліцею № 144 м. Києва.

Під час семінару відбулась презентація книги "Світло і тіні наукового стилю". Доктор філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України, автор праць з етимології, стилістики, соціолінгвістики, термінознавства, лінгвістики впливу, історії українського мовознавства, історії української літератури Пилип Олександрович Селігей розповів студентам про те, яких правил треба дотримуватись під час написання наукової роботи.

Молоді науковці Національного авіаційного університету та інших навчальних закладів м. Києва представили цікаві доповіді, що викликали жваву дискусію серед студентів, аспірантів та викладачів.

Загалом, науково-практичний семінар засвідчив актуальність обговорюваних проблем, перспективність досліджень, наукову наступність і творчу співпрацю викладачів і студентів університету, а також плідні наукові контакти вищих навчальних закладів України.