Доля мови – доля народу

5556 листопада 2017 року до Дня української писемності та мови в рамках музейної програми «Доля мови – доля народу» відбулася зустріч студентів НАУ з мовознавцем, кандидатом філологічних наук, доцентом Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Мирославою Приходою.

Кафедра української мови та культури Навчально-наукового гуманітарного інституту виступила співорганізатором цього заходу у Національному музеї літератури України.

Зустріч розпочалася з виступу Тамари Сидоренко – заступника директора музею. Присутні дізналися про історію музею, про видатних українців, доля і діяння яких безпосередньо пов’язані з цим закладом культури.

Мирослава Прихода зачарувала всіх цікавим виступом. По-новому, по-сучасному, креативно, дохідливоі в той же час науково доповідач розповіла про сучасні форми звертання. Звернула увагу слухачів на те, що сучасний фахівець будь-якої галузі повинен вміло володіти словом – не засмічувати мову радянізмами, добираючи власне українські відповідники; не перевантажувати мову іншомовною лексикою тощо.

Цікавим видався діалог з молоддю щодо ділового листування. Науковець наголосила на індивідуальності листів. Вони мають бути написані виважено, грамотно, чемно. Особливу увагу науковець звернула на фемінітиви та відмінювання українських прізвищ.

Не менш цікавими, креативними, талановитими були виступи студентів НАУ та Коледжу інформаційних технологій та землевпорядкування. Молодь читала авторську поезію про українську мову, воїнів АТО, Україну. Прозвучали пісні «Мова єднання», «Ми – українці», «Добрий ранок, Україно!». Студенти НАУ, спілкуючись зі студентами коледжу, розповіли про особливості навчання, дозвілля, проживання в гуртожитках університету.

Спілкування і спільний захід був своєрідною формою профорієнтаційної роботи викладачів та студентської молоді.

20171106 145033