«Ну що б, здавалося слова…»

5558 листопада 2017 року старший викладач кафедри української мови та культури Тетяна Михайлівна Чухліб провела чергове засідання студентської «Літературної вітальні», яке було приурочено до Дня української писемності та мови.

Кожен народ характеризується самобутньою мовною картиною світу, яка найближча до генетичної природи представників саме цього етносу.

Студенти під час зустрічі розповідали про те, що через мову відчувається зв’язок поколінь, спільність думок і прагнень, єдність і консолідація суспільства, витворення загальнонаціональних всеукраїнських культурних цінностей. Присутні, наголошували на тому, що мова є абсолютною ознакою нації. У мові – минуле і майбутнє народу, найцінніша спадщина, що передається з покоління в покоління і примножується.

Цікаво було послухати читання поезій про мову як відомих поетів – М. Рильського, М. Лотоцького, В. Самійленка, І. Багряного, так і авторські твори. Незважаючи на прохолодну аудиторію, студентів зігрівали теплі слова поезій. Бо, на думку Ліни Костенко, «поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». Ми переконані, що проведення таких заходів сприяє формуванню кращих рис української ментальності у молоді, формує високу мовну культуру, сприяє досконалому оволодінню рідною мовою.