Знайомство з майбутньою професією

555З 6 по 19 червня 2017 року кафедрою авіаційної психології здійснено організацію фахової ознайомлювальної практики для студентів І курсу ОС «Бакалавр» спеціальності 053 «Психологія». Метою проведення фахової практики є ознайомлення студентів з напрямами діяльності психолога та змістом роботи організацій, які контролюють або здійснюють психологічну допомогу населенню.

Головним завданням проведення практики є відпрацювання вмінь та навичок користування різними формами та методами психологічної роботи. Для досягнення мети здійснено розробку заходів, які забезпечували ознайомлення студентів з особливостями різних напрямів діяльності психолога. Розпочато програму практики завідувачем кафедри авіаційної психології Помиткіною Л.В., яка провела зустріч зі студентами з обговорення ролі психологічної служби, доцентом кафедри авіаційної психології Сечейко О.В. про розробку тематичних тренінгових занять, старшим викладачем Гірчук О.В. про психологічне консультування батьків у навчальних закладах освіти. До проведення заходів долучились студенти 5 курсу освітнього ступеня магістр, які мають досвід роботи, а саме: майстер-клас з розробки програми психологічної підтримки в інклюзивній освіті (Підгірної К. - учасниці програми психологічного супроводу інклюзивного відпочинку), практичні рекомендації з розробки програми психологічного супроводу розвитку дитини (від співробітників центру розвитку дитини за програмою Монтесорі, студентки 5 курсу Курочки К. - психолога-консультанта центру розвитку дитини “Сімейний простір” та інш.), майстер-клас з організації тренінгових занять (Черкаської Є. - практичного психолога ЗOШ № 132, Клюзко К. - координатора всеукраїнських шкіл “Агенти змін” МАН України). Програму проходження практики студенти 1 курсу реалізовували на базі Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України (керівник практики - Шатирко Л.О.), де для них були розроблені індивідуальні завдання, проведено ознайомлення зі змістом науково-дослідної роботи лабораторій, розробкою практичних рекомендацій для надання психологічної допомоги у кризових ситуаціях. За підсумками завершення реалізації програми практики студенти ознайомились з різними напрямами професійної діяльності психолога, з особливостями змісту розробки та проведення психологічних програм, тематичних тренінгових занять. Визначені на період проходження практики завдання реалізовані у повному обсягу.