Сучасним студентам – сучасну лекцію!

55514 червня 2017 року викладачі кафедри української мови та культури стали учасниками майстер-класу на тему «Інтерактивна лекція», який провели для колег завідувач кафедри І.В. Бурлакова та доцент О.А. Сєдашова.

Педагоги обговорювали питання актуальності оновлення методики проведення занять для студентів ВНЗ. Зокрема, щоб подолати одноманітність класичної лекції, варто видозмінювати форми її проведення, надавати перевагу тим видам роботи, які активізують навчальну діяльність студентів, роблять заняття жвавим, цікавим та ефективним.

І. В. Бурлакова розповіла про алгоритм проведення лекції-бесіди, лекції-дискусії, лекції з аналізом конкретних ситуацій, лекції-консультації, лекції-візуалізації, проблемної лекції, бінарної лекції, лекції-конференції, лекції з паузами. О. А. Сєдашова дала присутнім низку цінних методичних порад щодо внутрішнього налаштування лектора на ефективну роботу, вибору ним оптимального формату проведення лекції, вправності в налагодженні контакту з аудиторією, підтримки уваги слухачів тощо.

Теоретичну інформацію лектори вдало доповнювали конкретними прикладами, моделюванням навчальних ситуацій, залученням колег до бесіди, дискусії, розв’язання проблемних завдань.

Проведення майстер-класу дозволило кожному викладачеві відчути переваги інтерактивного навчання й налаштуватися на використання таких форм роботи у своїй подальшій професійній діяльності.