Безпека авіації та людський фактор в екстремальних умовах

55525-26 травня 2017 року відбулася Х Міжнародна науково-практична конференція «Авіаційна та екстремальна психологія у контексті технологічних досягнень». Метою конференції стало висвітлення результатів дослідження та сучасних підходів вітчизняних та іноземних науковців до вирішення питання безпеки,  людського фактору в екстремальних умовах та постстресової реабілітації.

Організація міжнародної науково-практичної конференції здійснена за ініціативи завідувача кафедри авіаційної психології НН ГМІ Помиткіної Любові Віталіївни, колективу кафедри авіаційної психології, за сприянням керівництва Національного авіаційного університету, керівництва Навчально-наукового гуманітарного інституту, за підтримки іноземних фахівців Католицького Університету Іоана Павла II (Люблін, Польща), Варшавського Університету Марії Склодовської-Кюрі (Польща), Ташкенського державного технічного університету ім. Іслама Карімова           (Ташкент, Узбекистан), Бакинського державного університету (Баку, Азербайджан), професорсько-викладацького складу Навчально- наукового Гуманітарного інституту НАУ, Національного авіаційного університету. Актуальна проблематика об’єднала науковців різних галузей, установ: Національного університету оборони України ім. Івана Черняховського, Інституту психології  ім. Г.С.Костюка НАПН України, Навчально-наукового Аерокосмічного інституту, Львівського державного університету безпеки та життєдіяльності,  Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди України, Державного університету телекомунікації, Lufthansa Тechnic (Будапешт, Венгрія), Міжнародної організації цивільної авіації ІСАО НАУ, Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького, Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка та багато інш. Матеріали представлені 35 докторами наук з усіх областей України та іноземних країн. Розпочато конференцію було з вітального слова проректора з наукової та виховної роботи Іванової Т.В., яка зазначила важливість обговорення визначеної проблематики багатогранно, з залученням фахівців різних галузей. До учасників конференції звернувся директор Навчально-наукового Гуманітарного інституту Гудманян А.Г., який зазначив, що  визначена проблематика об’єднала зусилля  професорсько-викладацького складу кафедр різних спеціальностей. Представлення різних наукових галузей забезпечило  всебічний розгляд важливих питань та отримання вагомих практичних рекомендацій. На пленарному засіданні свої доповіді представили: Руденко М.П., Сечейко О.В. (Навчально-науковий гуманітарний інституту), Касьянов В.О. (Навчально-науковий Аерокосмічний інститут), Ковальчук О.П. (Національний університет оборони України ім. І.Черняховського), Бугайко Д.О. (Міжнародна організація цивільної авіації ICAO НАУ). Були розглянуті обґрунтовані напрацювання, які мають практичну значимість. Головним завданням Х Міжнародної науково-практичної конференції “Авіаційна та екстремальна психологія у контексті технологічних досягнень” є ознайомлення з сучасними  методами, технологіями, результатами практичного впровадження вітчизняних та міжнародних науковців, розширення  науково-практичного співробітництва, популяризації ВНЗ на міжнародному рівні. Визначене завдання досягнуто.