Нові дослідження історії української мови

55518 квітня 2017 року викладач кафедри іноземних мов і прикладної лінгвістики Наталія Березнікова була запрошена в книгарню «Є» на лекцію професора Міхаеля Мозера (Австрія, Угорщина). Професор тривалий час досліджує історію слов’янского мовознавства та мовну ситуацію в Україні. Лекція була присвячена актуальній темі «За яких умов українська мова має гідне майбутнє?».

Під час лекції професор Мозер розглянув чинники мовного менеджменту, які впливають на сучасні мовні процеси в суспільстві та на майбутнє української мови, а саме концепцію мовної політики, статистичні дані, ідеологічні виміри. Міхаель Мозер разом із аудиторією обговорили питання якісного перекладу літературних джерел, правопису, зокрема, як соціальні проекти для вивченя, вдосконалення вільного володіння можуть сприяти успішному функціонуванню української мови в професійній та та особистій сферах громадян України.

Професор Міхаель Мозер –президент Міжнародної Асоціації Україністів, професор мовознавства Інституту славістики Віденського університету ім. Петра Пазмана в Будапешті та Українського вільного університету в Мюнхені, автор монографій та наукових статей з проблематики слов’янского мовознавства. В Канаді війшла його нова монограія “New Contributions to the History of the Ukrainian Language”.

20170418 195458