Новини Навчально-наукового гуманітарного інституту


 

Мозаїка осені

P9300085З 30 вересня по 4 жовтня у Гуманітарному інституті відбулася виставка-конкурс квіткових композицій «Мозаїка осені». В ній приймали участь студенти з 25-ти груп нашого інституту. Нарешті, всі відчули подих справжньої осені. Вздовж коридору 8-го поверху простягнулась ціла алея квіткових композицій. Кожна група намагалась зробити свою композицію кращою від інших. Але всі роботи були настільки яскравими та неповторними, що важко було відразу сказати, хто гідний перемоги у конкурсі. Всі студенти та викладачі могли віддати свій голос за ті композиції, які їм припали до душі. Ось так і визначилися переможці.

Увага! Оголошення для студентів І-V курсів

newsШановні студенти І-V курсів! Зверніть увагу на наступні оголошення про графік проходження щорічного медичного обстеження та про трудову практику для студентів ІІ курсу.

Первинна профспілкова організація студентів та аспірантів Гуманітарного інституту допоможе зробити твої студентські роки незабутніми!

d4ef678e9cebe2da602abc38257c3d4eСидіти в гуртожитку, вимірювати капцями коридори та нудьгувати не для тебе? Тоді хапай свій творчий потенціал, юнацький запал і гайда до нас – у Первинну профспілкову організацію студентів та аспірантів Національного авіаційного університету Гуманітарного інституту. Тут місце саме тобі – запальному, ініціативному та готовому здобути неймовірний досвід лідера!

Вітаємо із захистом дисертацій!

nau8

Колектив Гуманітарного інституту щиро вітає
викладачів кафедри
англійської філології і перекладу
ЄНЧЕВУ Галину Григорівну,
СІТКО Аллу Василівну
та
КОНДРАТЬЄВУ Оксану Валеріївну
з успішним захистом дисертацій на здобуття
наукового ступеня кандидата філологічних наук зі
спеціальності 10.02.16 «Перекладознавство»!

Сердечно вітаємо наукового керівника,
завідувача кафедри англійської філології і перекладу
ГУДМАНЯНА Артура Грантовича
з плідним науковим здобутком та
стрімким розвитком наукового потенціалу кафедри!

Виїзне заняття з психології діяльності пілота

DSC00359_1 жовтня 2011 р. співробітники кафедри авіаційної психології відвідали Вінницький аероклуб ТСО України (селище Сутиски Вінницької області), де відбулося виїзне методичне заняття з питань психології діяльності пілота в умовах пілотування за візуальними орієнтирами та при виконанні складних маневрів. У ході заняття викладачі кафедри отримали можливість піднятися у повітря на літаку "Вільга" з метою отримання персонального досвіду щодо психологічних особливостей візуальної орієнтації у польоті та психофізіологічної адаптації до умов польоту з елементами активного маневрування.

Висловлюємо щиру подяку керівництву та особовому складу Вінницького аероклубу за гостинність та надану практичну допомогу у підвищенні професійної компетентності викладачів кафедри!

«Весела вечеря»

news29 вересня в гуртожитку №5 Гуманітарного інституту відбувся конкурс студентських страв, спрямований на підняття настрою у важкі буденні дні. Заявку на участь подали немало команд, але подолати страх поразки та приготувати вечерю для конкурсу змогли лише три. У ролі журі були представники Студентських рад інших гуртожитків та представник відділу по роботі зі студентами Гуманітарного інституту Богданов Владислав. Учасники здивували всіх не тільки своїм унікальним підходом до приготування страв, але й оригінальністю назв: борщ «По-домашньому в тріко і тапочках», «Перці ручної ліпки скульптора Невідомого», плов «ГМІшник», – ось такі страви були у меню учасників. Найцікавішим є те, що жодна з цих страв не змогла обійти на шляху до перемоги салат з ананасами, що сподобався всім найбільше. Сподіваємось, що ця страва не стане екзотичною для студентів, а ввійде в меню кожного дня!

«Вже осені було передчуття…»

28 вересня 2011 р. напередодні Всеукраїнського дня бібліотек у приміщенні читального залу Науково-технічної бібліотеки НАУ відбувся перший у цьому навчальному році літературно-музичний вечір «Вже осені було передчуття…». Він був організований співробітниками кафедри українознавства і Науково-технічної бібліотеки НАУ на чолі зі старшим викладачем Гуманітарного інституту Тетяною Чухліб, завідувачем читальної зали літератури з українознавства Оксаною Лазаренко та заступником по роботі зі студентами ГМІ Жанною Івановою. В цій роботі їм допомагали студенти факультету комп’ютерних наук, комп’ютерних систем, літальних апаратів, а також Інституту аерокосмічних систем управління.

Небайдужим до долі викладача і пілота

haberПротягом 2004-2011 років студенти напряму «Психологія» мали змогу отримувати ґрунтовні знання з психології авіаційного спорту, авіаційної психології та психології діяльності в особливих умовах завдяки професійному досвіду та викладацькому хисту старшого викладача кафедри авіаційної психології Павла Станіславовича ХАРАБЕРЮША.

За цей час Павло Станіславович, поєднуючи викладацьку роботу з льотною справою, не зупинявся на місці і у своїй льотній кар’єрі та пройшов шлях від командира планерної ланки Центрального аероклубу ім. О.К. Антонова ТСО України до головного льотного інструктора FTO Міжнародного авіаційного центру підготовки, допомагаючи українським пілотам пройти перепідготовку на сучасні повітряні судна.

Але сталося так, що 15 вересня 2011 р. в одному з польотів виникла особлива ситуація, в якій лише майстерність Павла Станіславовича дозволила уникнути катастрофічних наслідків та врятувати життя обох пілотів.

Круглий стіл до Європейського Дня Мов

0000000107
Відзначаючи Європейський День Мов, Гуманітарний інститут організував круглий стіл під назвою «Мультикультуралізм як політика сучасної Європи». У рамках цього заходу студенти і викладачі ознайомилися із новинками навчально-методичної літератури з вивчення іноземних мов,  а також випробували інноваційні технології навчання перекладу.

As many languages you speak, so many times a human you are

0_4fe28_c6a62466_LІмператор Священної Римської Імперії КАРЛ V (1500-1558), що свого часу керував половиною Європи, говорив: "Скільки мов ти знаєш, стільки життів ти проживаєш". Минули століття, але слушність цієї тези не втрачає актуальності. Відповідаючи на запити сьогодення, 6 грудня 2001 року Радою Європи 26 вересня було оголошено Європейським Днем Мов. Основною метою введення цієї дати є підтримка розвитку мов народів (близько 220 автохтонних мов), які проживають на європейському континенті та демонстрація їх культурного і мовного різнобарв'я. Не менш важливою є проблема сприяння вивчення громадянами Євросоюзу іноземних мов, адже ще 100-150 років тому нормою освіти вважалося вільне володіння двома-трьома мовами.

Адреса Інституту:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Дирекція Інституту:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве