Новини Навчально-наукового гуманітарного інституту


 

Місцями Бойової Слави

DSC004642 грудня 2012 року під керівництвом доцента кафедри фізичного виховання Гуманітарного інституту Білецької Вікторії Вікторівни студенти 1-3 курсів здійснили одноденний пішохідний похід місцями бойової слави (лісний район с. Конча-Заспа).  Маршрут подорожі пролягав по південному сектору Київського укріпрайону, що входив у склад лінії оборони СРСР під назвою «Лінія Сталіна» (збудований у 1928-1937 р.р.). Південною точкою району є хутір Мриги, на околиці якого зберігся ДОТ № 105 «Незламний». Неподалік знаходиться меморіал загиблим воїнам та ДОТ № 107 «Завзятий». Ці та інші ДОТи знаходилися у підпорядкуванні генерал-майора Пилипа Миколайовича Матикіна, який керував зведеним військовим загоном у районі селища Конча-Заспа.

Попередній науковий бій витримано

IMAG016430 листопада 2012 року на засіданні кафедри соціології та соціальних технологій Гуманітарного інституту відбулося обговорення дисертаційного дослідження Куліченко Віктора Володимировича. Молодому здобувачеві довелося витримати попередній бій та відстояти новизну й актуальність власного дисертаційного дослідження. Науковці погодилися з провідною думкою про те, що  в сучасному українському суспільстві відбувається зниження ефективності діяльності традиційних інститутів соціалізації, що пов’язано із послабленням їх підтримки з боку суспільства і держави. За таких умов виникає потреба у нових підходах вивчення процесу соціалізації, зокрема правової соціалізації.    Колектив кафедри соціології та соціальних технологій вітає Віктора Володимировича із першою перемогою в боротьбі за наукову істину і бажає успіху на захисті.

Соціальна акція до Дня боротьби зі СНІД

DSC_049129 листопада 2012 року в Гуманітарному інституті у холі 8 корпусу проводилась творча виставка-ярмарок, в експозиції якої представлені іграшки,як особливий символ толерантного відношення до дітей з ВІЛ та своєрідне інформаційне повідомлення про час змін інформаційного простору довкола проблем ВІЛ-інфекції в цілому. В акції «Історія однієї іграшки» брали участь волонтери Київського  міського правобережного центру для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді та студенти Гуманітарного інституту, запрошені почесні гості  з Київського міського центру соціальних служб для дітей та молоді. Приємно, що серед учасників акції були проректор НАУ Я.В. Козачок та директор ГМІ А.Г. Гудманян. Ця акція спрямована на запобігання поширенню ВІЛ-інфекції в місті Києві та підвищення рівня обізнаності студентства з  цих питань.

На передньому краї авіаційних технологій

CIMG325627-29 листопада 2012 р. у м. Брауншвейґ (ФРН) на базі Брауншвейґського технічного університету та Інституту управління польотами Німецького аерокосмічного центру (DLR)  відбулася наукова конференція “SESAR Innovation Days”, організована дослідницьким консорціумом з управління повітряним рухом у єдиному європейському небі (Single European Sky ATM Research). У роботі конференції прийняв участь завідувач кафедри авіаційної психології Гуманітарного інституту Петренко О.В. Знайомства з зарубіжними колегами, цікавими дослідницькими матеріалами, новими ідеями та науковими проектами якнайкраще сприятимуть подальшій науковій роботі кафедри відповідно до сучасних наукових пріоритетів європейського співтовариства у галузі авіації та людського фактору.

«Зимовий Кубок» з міні футболу

DSC08125З 28 листопада 2012 року кафедра спортивної підготовки Гуманітарного інституту розпочала «Зимовий Кубок» з міні-футболу серед ВНЗ в м. Києві. У змаганнях братимуть участь 9 команд. У першій зустрічі збірна команда нашого університету, яку тренує старший викладач кафедри І. Дейнеко, у запеклій боротьбі перемогла команду КПІ з рахунком 3:2. Наступні суперники команди НАУ: НПУ, Уніспорт та команда МВС. Вітаємо нашу збірну команду з першою перемогою та бажаємо подальших успіхів.

Життя з ВІЛ: факти, історії, стереотипи

DSC_044629 листопада 2012 року кафедра соціології та соціальних технологій Гуманітарного інституту провела круглий стіл на тему «Життя з ВІЛ: факти, історії, стереотипи» Цей захід приурочений до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відзначається в усьому світі 1 грудня. Круглий стіл організував кандидат психологічних наук, доцент Блінов Олег Анатолійович. Участь прийняли директор Київського міського правобережного центру для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді Пілявська Людмила Олександрівна, психолог центру Малько Світлана Вікторівна та фахівець соціальної роботи Деревянко Дарина Григорівна, головний спеціаліст Київського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Крисов Леонід Петрович, Методист тренінгової студії «За здоров’я молоді» Цисар Ірина,  координатор ВІЛ-сервісних програм Київського міське відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ\СНІД» Булах Лада Валентинівна.

Готуємось до свят

DSC_0032В останній день осені 30 листопада 2012 року в Гуманітарному інституті відбулася зустріч студентського активу із заступником директора Ж. Івановою. На поряду денному стояло питання підготовки до завершення І семестру 2012-2013 н.р. та розробка сценаріїв заходів, присвячених 10-річчю ГМІ. Також старости груп відзвітували про проведену в листопаді роботу та запропонували варіанти відзначення новорічних свят.

Запрошуємо до участі у конференції

n755Кафедра іноземних мов і прикладної лінгвістики та Кафедра іноземної філології Гуманітарного інституту Національного авіаційного університету запрошує до участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції “Подолання мовних та комунікативних бар’єрів: методика викладання гуманітарних дисциплін студентам немовних спеціальностей”, яка відбудеться 7-8 червня 2013 р. у м. Києві за адресою: просп. Космонавта Комарова, 1, корпус 8, кафедра іноземних мов і прикладної лінгвістики та кафедра іноземної філології НАУ.

Завантажити Інформаційний лист конференції

Знавці української мови та літератури

DSC0078129 листопада 2012 року Конкурсна комісія Гуманітарного інституту за спеціальністю «Українська мова та література (в тому числі методика їх викладання)» визначила переможців І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Студенти III та IV курсів НАУ запропонували свої дослідження на суд Комісії. Подані на розгляд роботи були присвячені актуальним питанням сучасного літературного процесу та комунікативного простору. Конкурсна комісія у складі завідувача кафедри української мови та культури І.В.Бурлакової і доцентів кафедри Т.О.Кулініч, Л.С.Савельєвої і В.В.Телеуці дала високу оцінку всім учасникам та найсильнішими визнала дві роботи. ІІ тур конкурсу відбудеться навесні у м. Камянць-Подільський, де нас представлятимуть Валерія Вергелес та Аліна Горбань. Бажаємо їм перемог!

Культура країн, мови яких ми вивчаємо

DSC06685У рамках святкування 10-річчя Гуманітарного інституту та підготовки до святкування 80-річного ювілею НАУ кафедрою іноземної філології Гуманітарного інституту 29 листопада 2012 року було проведено культурно-масовий захід «Культура країн, мови яких ми вивчаємо». У ньому брали участь студенти різних напрямів підготовки нашого університету. Були представлені особливості культури Великобританії, США, Іспанії, Німеччини, Франції. Учасники мали можливість насолодитися виразним декламуванням віршів Г.Лорки, І.Гете, В.Шекспіра, Г.Гейне, Р.Бернса, піснями з музичним супроводом на саксофоні, гітарі, флейті, комедійною постановкою за мотивами історій Марка Твена, запальним танцем пасадобль та хоровим співом.

Адреса Інституту:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Дирекція Інституту:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве