Новини Навчально-наукового гуманітарного інституту


 

До 70-річчя визволення м. Києва

IMG_41114 квітня 2013 року кафедра історії та документознавства провела «круглий стіл» (координатор – доцент О. Захарчук). Захід був розрахований на студентів перших курсів різних напрямів підготовки НАУ та мав на меті ознайомити їх з історією визволення Києва від німецько-нацистських загарбників. Олег Захарчук привітав учасників та відзначив важливість подібних заходів. Також він зробив історіографічний аналіз сучасних видань присвячених визволенню м. Києва. У роботі «круглого столу» брали участь 11 студентів перших курсів різних спеціальностей, які під керівництвом викладачів кафедри підготували змістовні та цікаві доповіді, що були присвячені 70-річчю визволення Києва від нацистських загарбників. Троє з них нагороджені грамотами директора ГМІ: Мощанський Тарас (студент 101 групи ФЛА); Кальян Ганна (студентка 108 групи ІЕБ); Дробот Барбара (студентка 103 групи ІАП).

Перший крок у політичну науку

53-4 квітня 2013 року в рамках ХІІІ Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених і студентів «Політ. Сучасні проблеми науки» працювала секція соціально-політичних наук. Роботу секції відкрив в.о. завідувача кафедри політології та соціальних технологій доцент І.Ф. Тімкін. У роботі засідання взяли участь 40 аспірантів та студентів НАУ різних інститутів та факультетів. Учасники висловлювались та дискутували з приводу найактуальніших проблем сучасної політології та соціальних технологій. Під час роботи секції піднімалися питання пріоритетних завдань молодіжної політики, ролі волонтерів у соціальній сфері, роботи з дітьми з обмеженими можливостями та дітьми позбавленими батьківського піклування, профілактики правопорушень серед неповнолітніх, соціального проектування, застосування танцювально-рухової терапії. Актуальними політологічними питаннями секції стали: співвідношення політики і моралі, сучасні проблеми політичного розвитку, євроінтеграція України, особливості політичної свідомості української молоді, проблеми становлення громадянського суспільства в Україні, ідеологічна ситуація в Україні, взаємозв’язок релігії та державотворчих процесів в Україні. Сподіваємося, перші спроби наукової роботи аспірантів та студентів стануть для них міцним підґрунтям для подальших наукових здобутків.

Англійський дискусійний клуб

_24 квітня 2013 року в рамках щомісячного дискусійного клубу «Вивчаємо іноземну мову на матеріалі художніх фільмів», що функціонує на кафедрі іноземної філології пройшло чергове засідання його учасників. Під керівництвом викладача кафедри іноземної філології Давиденко Алли Олександрівни студенти переглядали художній фільм Френка Дарабонта «The Green Mile» та залучилися до бесіди-обговорення проблематики фільму, вражень від побаченого та свого ставлення до питань, що піднімалися у фільмі. Бесіда вийшла настільки змістовною та цікавою, що студенти напрямів «Психологія», «Соціологія» та «Соціальна робота» висловили побажання більш детально розглянути ці проблеми під час навчальних занять.

Англійський дискусійний клуб

_24 квітня 2013 року в рамках щомісячного дискусійного клубу «Вивчаємо іноземну мову на матеріалі художніх фільмів», що функціонує на кафедрі іноземної філології пройшло чергове засідання його учасників. Під керівництвом викладача кафедри іноземної філології Давиденко Алли Олександрівни студенти переглядали художній фільм Френка Дарабонта «The Green Mile» та залучилися до бесіди-обговорення проблематики фільму, вражень від побаченого та свого ставлення до питань, що піднімалися у фільмі. Бесіда вийшла настільки змістовною та цікавою, що студенти напрямів «Психологія», «Соціологія» та «Соціальна робота» висловили побажання більш детально розглянути ці проблеми під час навчальних занять.

Підвищуємо культуру мовлення

DSC046674 квітня 2013 року під керівництвом доцента кафедри української мови та культури Дячук Т.М. відбулося засідання студентського гуртка на тему: «Культура мовлення як показник загальної культури освіченої особистості». У роботі гуртка взяли участь студенти 2-3 курсів ГМІ, ІАСУ та  МЕФ. Доповідачі – Журавльова Катерина виступила з повідомленням на тему: “Боротьба за чистоту української мови на початку ХХ ст. (за працями Миколи Гладкого)”, Тетерін Іван – “Мовно-літературна дискусія про чистоту української мови у 60-х роках ХХ ст.”, Тептіна Ірина – “Культура мовлення студента Національного авіаційного університету” та Медяник Іван – “Суржик як елемент світогляду в умовах українсько-російського білінгвізму”. У результаті активного обговорення порушених проблем гуртківці підсумували: кожний має підвищувати свою культуру мовлення, бо це шлях до загальної культури людини, інтелігентності, авторитету й поваги в мікро- та макросоціумах, шлях до життєвого успіху.

Формування духовності молоді

SAM_06031 квітня 2013 року відбулося чергове засідання студентського гуртка «Людина і духовність», керівником якого є професор кафедри філософії Сластенко Є.Ф. Тема зустрічі була сформульована самими студентами: «Втрата ціннісних орієнтирів сучасною українською молоддю». З цікавими доповідями виступили студенти другого курсу ІКІТ Кобець Вячеслав та Кулик Олександр.

Знай наших!

_1Не пройшла повз увагу наших студентів виставка, що проводилася з 25-29 березня 2013 року, в приміщенні бібліотеки НАУ. Студенти групи 302 разом з доцентом кафедри іноземної філології Мариною Желуденко вже не перший раз беруть участь у мистецьких, творчих, культурних заходах. Цього разу вони відвідали щорічну експозицію вишивки, що доповнилася новими експонатами і стала ще цікавішою. Більше того – деякі з робіт були виконані особисто Мариною Олександрівною! І хоча вишивкою вона захоплюється тривалий проміжок часу, більшість її робіт все одно виставлялися вперше. Студенти відмітили високий професіоналізм майстрині та чималий хист до такої нелегкої та кропіткої роботи. Бажаэмо Марині Олександрівні подальших творчих успіхів та наснаги!

Успішна участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови, літератури (у т.ч. методики їх викладання)

0041
В останні березневі дні в Кам’янець-Подільському Національному університеті імені Івана Огієнка відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови, літератури (у т.ч. методики їх викладання). Успішно пройшовши попередній відбірковий тур, наш університет гідно представила Аліна Горбань, студентка 3 курсу Гуманітарного інституту (група 321, напрям «Документознавство та інформаційна діяльність»).

Другий тур змагань проходив у форматі підсумкової науково-практичної конференції. Горбань А. захищала роботу на тему «Модернізм та естетизм у «Арабесках» Миколи Хвильового», яку їй допомогла підготувати доцент кафедри української мови та культури Приходько О.Ю. З-поміж понад 40 учасників із різних вузів України мультимедійну презентацію до виступу Горбань А. було відзначено як одну з найкращих.

Ключ до наукового успіху

IMG_686326-29 березня 2013 року аспіранти та пошукувачі різних наукових спеціальностей НАУ складали кандидатський іспит з іноземної мови на кафедрі англійської філології і перекладу. Протягом останніх років комісія відзначає стале покращення рівня відповідей – це свідчить про те, що іноземна мова стала не формальним, а дійсним компонентом наукової компетенції молодих вчених. Багато з них демонструють вільне володіння як загальною, так і професійною іноземною мовою. Сьогодні важко уявити науковий пошук без знання іноземної мови, адже вона є ключем до світової наукової спільноти та її здобутків. Вітаємо всіх, хто склав іспит і бажаємо плідної праці на ниві науки!

Вітаємо із захистом докторської дисертації

12

Кафедра англійської філології і перекладу вітає доцента кафедри КОВТУН Олену Віталіївну з успішним захистом докторської дисертації на тему «Теоретико-методологічні засади формування професійного мовлення у майбутніх фахівців авіаційної галузі» (наукові спеціальності – 13.00.02 теорія та методика навчання, 13.00.04 теорія та методика професійної освіти).

Науковий консультант – доктор педагогічних наук, професор Богуш Алла Михайлівна. Захист відбувся 25 березня 2013 року в Південно-Українському національному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського.

Шановна Олено Віталіївно, бажаємо Вам здоров’я та нових наукових досягнень!

 

Адреса Інституту:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Дирекція Інституту:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве